TC19MYS - 19 Mayıs 2015

TC19MYS-qls

Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, her yıl 19 Mayıs tarihinde kutlanan, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin milli bayramıdır. 19 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkmıştır ve bu gün itilaf devletlerinin işgaline karşı Kurtuluş Savaşı'nın başladığı gün kabul edilir. Atatürk bu bayramı Türk gençliğine armağan etmiştir.

Türkiye tarihi için önemi büyük olan bu günde bizde Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Samsun Şubesi olarak TC19MYS özel çağrı işareti ile bu günü kutladık. Kurtuluş Savaşının ilk adımının atıldığı Samsun’da 16-17-18-19 Mayıs 2015 tarihleri arasında her mod ve frekansta çalışma yaparak ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözünü tüm dünyaya duyurduk. “Yurtta Sulh Cihanda Sulh”

Çalışmamız neticesinde toplan 148 QSO yapılmıştır. Romanya, İsveç, Fransa, İtalya, Almanya, Macaristan, Belçika, ABD, Rusya, Hırvatistan, İngiltere, İsviçre, Kazakistan, Hollanda, Norveç, Güney Kore, Finlandiya, İspanya, Malta, Ukrayna, Polonya, Yugoslavya, Slovakya, Bulgaristan, Slovenya, Çek cumhuriyeti ve Avusturya olmak üzere toplam 27 ülke ile QSO yapılmıştır.

Çalışma sırasında izcilere Amatör Telsizcilik anlatılmış ve izcilerin telsiz ile haberleşme yapmaları sağlanmıştır. İzcilerle yapılan çalışmanın videosu için tıklayınız.

19 Mayıs 2015 günü Afyonkarahisar Telsiz ve Radyo Amatörleri Derneğinin katkılarıyla Afyon Valisi Sayın Hakan Yusuf GÜNER ile SSB QSO yapılmıştır. Görüşmenin videosu için tıklayınız.

Şehrimizi tanıtmayı ve 19 Mayıs tarihinin anlam ve önemini anlatmayı amaçladığımız etkinliğimiz bu yıl da başarı ile sonuçlanmıştır. 

Her yıl tekrar ettiğimiz bu çalışmaya katılan tüm dernek üyelerimize, çalışmamızda bize destek olan ve Samsun İzci Evini kullanmamızı sağlayan İzci Liderlerine ve katkılarından dolayı Afyonkarahisar Telsiz ve Radyo Amatörleri Derneğini'ne buradan tekrar teşekkür ederiz.

 


Çalışmamıza ait log kayıtlarımızı görmek için tıklayınız.

QRZ sayfamızı görmek için tıklayınız. 

Çalışmamıza ait tüm fotoğrafları görmek için tıklayınız.

Çalışmamıza ait bazı videoları görmek için tıklayınız.